Майданы

Що залишимо нащадкам?

Голова Павлоградського міського т-ва «Просвіта» Микола Заремба.Фотогалерея   Видео
Координаты 48°33'34.92"N, 35°48'19.08"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Свідченням того, що на території України люди жили споконвічно, є степові могили або кургани – археологічні пам’ятки, вік яких налічує від 10 тис. років до 7-5 тис. років до нашої доби. І уявіть собі, це ж треба, вони простояли весь цей час недоторканими аж до наших «цивілізованих» днів! Пер­шо­го відчутного удару по них було завдано в 19-му столітті, коли, як писав Т. Шевченко, «москаль почав розривати могили». А в наші дні руйнівниками цих археологічних пам’яток є наш рідний брат-греч­ко­сій або по-сучасному – фермер. І хоча всі ці кургани позначені на картах, як археологічні па­м’ят­ки, що охороняються законом, їх через просту лінькуватість чи незнання законів, успішно роз­о­рю­ють з року в рік. І якщо такими темпами буде продовжуватися знищення оспіваних Шев­чен­ком могил, то через пару десятків років від них нічого не залишиться.

Захід сонця у прорізі Мавринського майдану
Захід сонця у прорізі Мавринського майдану.

Недалеко від Павлограда знаходиться Мавринський майдан – унікальна археологічна пам’ятка, вік якої налічує 7 тис. років. Як доводять вчені, це давня астрономічна обсерваторія. Павлоградська «Про­сві­та», культурологічний клуб «Українська цивілізація», громадський рух «Лелека» занепокоєні станом охорони Мавринського майдану, засміченням його території звернулися з офіційним листом до районної влади. З цього приводу був проведений круглий стіл «Мавринський майдан: його стан, за­хо­ди по збереженню. Пропозиції, обмін думками». Вела круглий стіл начальник відділу культури і ту­риз­му Павлоградської райдержадміністрації Ломанова Ірина Михайлівна. В обговоренні брали участь Охот­ник Лариса Михайлівна – краєзнавець, автор книги «Велич степових пірамід», Ні­жель­чен­ко Дмитро – астролог, який вивчає археологію, журналісти – Романюк Леонід, Шальська Євгенія, за­ві­ду­вач Межирицьким народним історико-краєзнавчим музеєм та інші. Під час обговорення було прий­ня­то ряд пропозицій і намічено заходи по збереженню Мавринського майдану. Але ніякі заходи не врятують наші кургани, якщо на місцях селищні і сільські громади не усвідомлять унікальність цих археологічних споруд, їх сакральність для нашої нації.

© 12 квітня 2012р. Голова Павлоградського міського т-ва «Просвіта» Микола Заремба.

Ещё о Межирицких майданах:
Мавринский майдан
Мавринский майдан – древний храм
Карта-схема Мавринского майдана
Таинственный треугольник и иллюминаторы на Мавринском майдане
Отчет Космопоиска об экспедиции на Мавринский майдан
Самовідданий поет Мавриного – Анатолій Петренко
Солнце в зените сквозь призму веков
Майданы – ловушки богов?
Межиричский майдан
Попытка археологов раскопать Мавринский майдан
Краеведы обеспокоены судьбой Межирицких майданов

Статті Л.М. Охотник:
Таємниці Мавринського майдану
Велич степових пірамідГлавная   Статьи о майданах   Фото   Фотогалерея майдана   ВидеоОбновлен 26 мая 2017. Создан 23 янв 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru