Майданы

Шевченко і Коло Седнева

Шевченко був ще й археологом.Фотогалерея   Відео
Координати 51°37'50.13"N, 31°33'58.61"E   G O W Я
Координати майданів та інших Місць Сили.

Всі ми знаємо Шевченка як письменника, як поета, як художника та як громадського діяча. Ми та­кож його знаємо як ідеолога української самостійності і батька нації. Але мало хто знає, що Шев­чен­ко був ще й археологом. Тарас Григорович захоплювався історією і йому довелося недовгий час пра­цю­ва­ти членом київської археологічної комісії.

Він приймав участь в археологічних подорожах і роскопках саме як художник. В ті часи фотографії ще небуло тому доводилось все замальовувати й занотовувати на папері.

Виконуючи доручення комісії, Т. Г. Шевченко здійснив у 1845-1846 рр. три подорожі по Україні й на­ма­лю­вав чимало історичних пам’яток, брав участь в археологічних розкопках могил та ілюструванні видань, водночас залишив багато філософських суджень і висловлювань про історичні події в Україні.

Шевченко багато подорожував Україною і висловив думку: «Могила, або курган, на Волині та По­діл­лі велика рідкість. По берегам же Дніпра, в губерніях Київській, Полтавскій, ви не пройдете версти по­ля, не прикрашеної високою могилою, а іноді і десятком могил». Майже такий самий висновок зро­бив і археолог В.А. Городцов у своїй праці «Майдани»: «Площею їх географічного поширення є: Ки­їв­сь­ка, Чернігівська, Катеринославська, Херсонська, Полтавська, Харківська губернії та за­хід­на частина земель війська Донського. Поза їх межами майдани не існують». Ще одне підтвердження теорії про існування в басейні Дніпра «Цивілізації майданів».

Два малюнки археолог Шевченко зробив під час свого перебування у своїх друзів братів Лизогубів в 1846р. Андрій Лизогуб та його старший брат Ілля гостинно приймали поета у Седневі. Для Шевченка вони надали окреме приміщення у флігелі. Саме там була обладнана майстерня, де Кобзар плідно пра­цю­вав над літературними й мистецькими творами.

Шевченко. Коло Седнева.
Шевченко. Коло Седнева.

Один малюнок автор підписав «Коло Седнева». Маючи на увазі не «поблизу Седнева», а саме коло або круг Седнева. Чому Коло? Відповідь на це питання дає другий малюнок намальований на цьому ж місці з іншого ракурсу. Назва його «Чумаки серед могил», але зображено на ньому Коло Седнева. Група курганів розміщених по колу і дуже схожа на коло ближніх візирів Безводовки.

Шевченко. Чумаки серед могил.
Шевченко. Чумаки серед могил.

А курган на передньому плані може бути дальнім візиром, який вказує на захід Сонця в дні рів­но­дення.

Олександр Клікавка пройшовся тими місцями де малював Шевченко.


Коло Седнева та Тарас Шевченко.

Використані матеріали з сайту Безводовка.Главная   Статьи о майданах   Фото   Фотогалерея майдана   ВидеоОбновлен 10 мар 2018. Создан 09 мар 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru