Майданы

Майдани – марго

Майдани в історії України і їхнє призначення. Ще одна версія походження слова майдан.Павлоградський культурологічний клуб «Українська цивілізація», з часу свого створення, одним з на­прям­ків своєї роботи визначив вивчення, популяризацію і збереження Мавринського майдану, що зна­хо­дить­ся в с.Межиріч Дніпропетровської обл. Велику роботу по вивченню Майдану провела меш­кан­ка с.Ме­жи­річ Охотник Лариса Михайлівна, за що їй ми дуже вдячні. Так що ж таке Мавринський майдан і майдани взагалі, яких тільки на Січеславщині налічується більше сотні? В своїх працях Ла­ри­са михайлівна проаналізувала декілька версій походження слова майдан і призначення самих май­данів.

Майдан – це археологічна споруда, яка використовувалася як обсерваторія, також це було свя­ти­ли­ще, на якому проводилися ритуальні обряди, збори старійшин і віча.

Але, виявляється, майдани мали в давнину ще й інші функції. Про це писав в своїй історичній праці «Аттила. Русь IV и V века.» призабутий російський історик середини XIX ст. Олександр Вельтман: «У слов’ян прикордонні міста називалися марками, де відбувалася жвава торгівля з сусідніми державами.

Марка або латиною Марго походить від божества межі – Маро.

Марка, Марго (marque, marche, marge) – означає кордон, межа, поле, площа, майдан, торгове міс­це, на якому ще проводилися переговори.»

Таким чином Майдан – археологічна споруда, яка використовувалася як ритуальне місце, об­сер­ва­то­рія, позначала межі території племен і держав, була торговим місцем на великі свята (Ве­лик­день, Юріїв день, Зелені свята, Купала і т.ін.).

У 1700 році Петро І своїм наказом увів Григоріанський календар, який на той час вже був у Європі, і відмінив наш прадавній календар, що вів своє літосчислення з дня підписання миру у Зоряному Храмі між цивілізацією аріїв та цивілізацією дракона. Зоряні храми – то ще одна прадавня назва майданів.

На підтвердження того, що майдани були місцем переговорів, наведемо ще один уривок з праці Вельт­ма­на «Аттила»: «Ще при Рао (дядько Аттили) на цьому торгу (Марга) виникали чвари між фра­ка­ми (граками, греками) і русами (скитами), а через перебіжчиків, яких не повертали за до­го­во­ром, роз­по­ча­ла­ся війна. Рао із своїм військом ввірвався у Фракію (Грецію) і погрожував Кон­стан­ти­но­по­лю. Верховна рада Візантії, за наказом імператора Феодосія, призначила, для залагодження конфлікту, послом знатного консульського воєводу Плінфа, який був за походженням скитом. Але Рао не­спо­ді­ва­но помирає. Аттила наслідує престол і відразу ж із своїм братом Владо прибуває в Візантію в Маргу (недалеко від сучасної Констанци Румунія), щоб продовжити війну. В Марзі його зустріли посли: Плінф і Діонісій, родом фрак (грек), для урочистого привітання і заключення нових договорів. Аттила по­го­див­ся на мир і умови договору.

Голова культурологічного клубу «Українська цивілізація» Заремба Микола.Главная   Статьи о майданах   Фото   Фотогалерея майданов   ВидеоОбновлен 25 июн 2017. Создан 02 мар 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru