Майданы

Трипільське поселення Попова Левада

Поселення розташоване на відстані приблизно 2,3 км на південь від с.Гребені Кагарлицького району Київської області, в 450 м зліва від дороги на Ржищів.Фотогалерея   Видео
Координаты 50°00'18.94"N, 30°59'28.48"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Поселення розташоване на відстані приблизно 2,3 км на південь від с.Гребені Кагарлицького ра­йо­ну Київської області, в 450 м зліва від дороги на Ржищів. Поселення займає мис, що утворений дво­ма ярами, напроти поселення Янча I, яке віддалене не більш як на 150 м. Таким чином, у даному ра­йо­ні утворилася своєрідна група з трьох трипільських поселень – Янча I, Янча II і Попова Левада, роз­та­шо­ва­них по обидва боки від балки, що впадає в урочище Янча.

За даними археологічної розвідки розміри трипільського поселення Попова Левада становлять 200×130 м. На цьому ж мисі було виявлено сліди поселення зарубинецького часу.

Планіграфія трипільського поселення Попова Левада
Планіграфія трипільського поселення Попова Левада (Гребені) за даними магнітометричних досліджень В. Дудкіна.

Магнітометрична зйомка, проведена В. Дудкіним на площі 3,24 га, виявила не менше 45 аномалій на площі в 3 га. Серед них до 20 можуть бути упевнено визначені, як залишки наземних трипільських жител. Вони розміщувалися чотирма групами по декілька будівель в кожній, в оточенні господарчих спо­руд та ям. Розміри прямокутних у плані будівель – в межах (4,5-6)×(10-17) м. У плані ці групи жи­тел утворювали видовжений овал розміром 120×60 м, орієнтований довгою віссю на північний за­хід. У центрі овалу можна виділити сліди поодиноких споруд.

Слід відмітити наявність на площі поселення не менше 9 досить інтенсивних аномалій, округлих у пла­ні, діаметром 4-5 м. За розмірами та конфігурацією вони можуть бути співвіднесені з типовими ран­ньо­сло­в’ян­сь­ки­ми заглибленими в землю житлами, які розкопані різними дослідниками в цьому ре­гі­о­ні Середнього Подніпров’я. Питання про інтерпретацію цих об’єктів, однак, може бути вирішене лише після проведення відповідних археологічних досліджень.

Трипільські поселення Янча I, Янча II та Попова Левада в Google
Трипільські поселення Янча I, Янча II та Попова Левада в Google.

Поселення віднесене до коломийщинської групи трипільських поселень Подніпров’я етапу СI, що до­зво­ляє датувати його першою половиною IV тис. до н.е.Главная   Статьи о постройках   Статьи о триполье   Фото   Фотогалерея поселений   ВидеоСоздан 19 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru