Майданы

Трипільське поселення Янча II

Поселення розташоване в 2 км на південь від с.Гребені Кагарлицького району Київської області, в 350 м зліва від дороги на Ржищів, за широким і глибоким яром, що відділяє його з південно-західного боку від поселення Янча I.Фотогалерея   Видео
Координаты 50°00'22.41"N, 30°59'16.20"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Поселення розташоване в 2 км на південь від с.Гребені Кагарлицького району Київської області, в 350 м зліва від дороги на Ржищів, за широким і глибоким яром, що відділяє його з південно-західного боку від поселення Янча I.

Планіграфія трипільського поселення Янча II
Планіграфія трипільського поселення Янча II (Гребені) за даними магнітометричних
досліджень В. Дудкіна.

За даними археологічної розвідки поселення займало територію приблизно 180×240 м. Для з’я­су­ван­ня планіграфії поселення В. Дудкіним проведені магнітометричні дослідження на площі 12,6 га. Магнітні аномалії зафіксовані на площі 10 га. Таким чином, площа пам’ятки за даними маг­ні­то­мет­рич­ної зйомки перевищує розвідану археологами більш як у два рази. Варто зазначити, що ця пам’ятка сильно ушкоджена під час другої світової війни, про що свідчать чисельні знахідки осколків снарядів на поверхні та аномалії від металу, виявлені під час зйомки.

Планіграфія трипільських поселень Янча I і Янча II
Планіграфія трипільських поселень Янча I і Янча II за даними археологічної розвідки.

На плані поселення нараховується не менше 70 аномалій різних розмірів. З них до 20 можуть бути ідентифіковані з трипільськими площадками. Частина з них – 12 будівель – утворюють коло ді­а­мет­ром близько 100 м, яке розташоване ближче до краю мису. Ці споруди розмірами (4-6)×(10-15) м орі­єн­то­ва­ні довгою віссю, переважно, до центра кола. В центральній частині кільцевої структури ви­яв­ле­ні залишки ще двох споруд. Крім того, можна виділити дві групи по 2 і 3 споруди в кожній, роз­мі­ще­ні на відстані 60 м на північний схід від цього кола.

Трипільські поселення Янча I, Янча II та Попова Левада в Google
Трипільські поселення Янча I, Янча II та Попова Левада в Google.

Поселення віднесене до коломийщинської групи трипільських поселень Подніпров’я етапу СI, і да­ту­єть­ся першою половиною IV тис. до н.е.Главная   Статьи о постройках   Статьи о триполье   Фото   Фотогалерея поселений   ВидеоСоздан 19 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru