Майданы

Трипільське поселення Старі Бабани

Поселення розташоване на околиці с. Старі Бабани Уман­сь­ко­го району Черкаської області, в сторону с.Вікторів, над р.Бабанкою, частково на садибах міс­це­вих жителів.Фотогалерея   Видео
Координаты 48°51'48.46"N, 30°20'47.05"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Поселення розташоване на околиці села Старі Бабани Уманського району Черкаської області, в сто­ро­ну с.Вікторів, над р.Бабанкою, частково на садибах місцевих жителів.

Тут виявлено уламки обпаленої обмазки – рештки наземних жител, фрагменти кераміки та зна­ряд­дя праці (Стефанович, Диденко, 1968, с. 200).

Планіграфія трипільського поселення Старі Бабани
Планіграфія трипільського поселення Старі Бабани за даними дешифровки
аерофотознімка К. Шишкіним.

На аерофотознімку (Шишкін, 1985, рис. 2-10) дешифровано північно-східну та східну частину оваль­но­го в плані поселення. Діаметр овалу, якщо судити за тією частиною, яка збереглася, міг до­ся­га­ти 700-800 метрів. Таким чином загальна площа поселення мала складати понад 50 га. Помітні 6 су­ціль­них рядів жител, які утворюють еліптичні структури. Зовнішній овал відділяла від наступного відстань приблизно 100-120 м. На території смуги, що відділяла зовнішній периметр від центральної частини поселення, в деяких місцях дешифруються сліди забудови.

Поселення Старі Бабани вiднесене до етапу СI, належить до томашiвської групи трипiльських па­м’я­ток і може бути датоване першою половиною – серединою IV тис. до н.е.Главная   Статьи о постройках   Статьи о триполье   Фото   Фотогалерея поселений   ВидеоОбновлен 19 ноя 2015. Создан 18 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru