Майданы

Трипільське поселення Колодисте

Поселення розташоване на схід від с.Колодисте Тальнівського району Черкаської області, на схилі, обмеженому з одного боку кар’єром, з іншого струмком.Фотогалерея   Видео
Координаты 48°29'36.78"N, 30°08'04.85"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Поселення розташоване на схід від с.Колодисте Тальнівського району Черкаської області, на схилі, об­ме­же­но­му з одного боку кар’єром, з іншого струмком. За даними археологічної розвідки його пло­ща, сягала кількох десятків гектарів.

Розкопки поселення проводилися наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. В. Доманицьким, М. Бі­ля­шів­сь­ким й О. Спіциним.

Імовірна схема забудови трипільського поселення Колодисте
Імовірна схема забудови трипільського поселення Колодисте І за даними дешифрування аерофотознімка К. Шишкіним.

На жаль, результати дешифровки аерофотознімка (Шишкін, 1985) занадто приблизні. Так, в цент­раль­ній частині поселення можна виділити з деяким ступенем ймовірності рештки квартальної та ву­лич­ної забудови. Всього нараховується більше двох десятків квартальних структур, які мають форму трапецій або прямокутників. Ближче до струмка виділяється структура, що складається з окремих жител, які, можливо, йшли рядами.

На поселенні розкопано рештки наземних двоповерхових будівель різних розмірів – від 4,2×9,5 м до 5,8×11,6 м. Тобто їх загальна площа складала від 80 до 135 м2. Серед завалів глини з відбитками ко­ло­то­го дерева було виявлено мальований посуд, фрагменти статуеток та знаряддя праці.

Поселення віднесене до другої фази розвитку томашівської групи (Круц, Рижов, 1985, с. 52) етапу СІ і може бути датоване першою половиною IV тис. до н.е.Главная   Статьи о постройках   Статьи о триполье   Фото   Фотогалерея поселений   ВидеоСоздан 18 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru