Майданы

Трипільське поселення Стайки

Залишки поселення знаходяться приблизно в 1 км на південний захід від с.Стайки Кагарлицького району Київської області, на відстані 500 м праворуч від дороги на с.Стретівку.Фотогалерея   Видео
Координаты 50°03'27.60"N, 30°52'56.16"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Залишки поселення знаходяться приблизно в 1 км на південний захід від с.Стайки Кагарлицького ра­йо­ну Київської області, на відстані 500 м праворуч від дороги на с.Стретівку. Поселення займало не­ве­ли­кий мис в урочищі Харкове у верхів’ях глибокої балки, по дну якої протікає струмок. Пам’ятка від­кри­та свого часу В. Хвойкою. Згідно з даними археологічних розвідок, його розміри сягають 100×180 м.

Планіграфія трипільського поселення Стайки
Планіграфія трипільського поселення Стайки за даними магнітометричних досліджень В. Дудкіна.

На пам’ятці виявлено фрагменти трипільської кераміки, а також обпалена глиняна обмазка від спо­руд. Усього тут нараховувалося до 9 глинобитних споруд.

Крім знахідок трипільського часу, під час розвідки були знайдені матеріали черняхівської культури. Су­дя­чи з кількості підйомного матеріалу, культурний шар давніх поселень досить сильно зруйнований оранкою.

Магнітометричними дослідженнями, проведеними В. Дудкіним, охоплено 5,4 га. На площі близько 5 га відмічені аномалії від різних об’єктів. Можна виділити не менше 40 аномалій від трипільських жи­тел. Вони розташовувалися окремими групами – по 2-4 в кожній, в оточенні більш дрібних ано­ма­лій, відповідних, можливо, господарчим ямам. Ці групи об’єктів утворювали видовжений овал. Площа пам’ятки, напевне, значно перевищує площу зйомки.

Частина виявлених аномалій, що близькі за формою до прямокутних і мають розміри 4×4 або 5×5 м, належить, вірогідно, об’єктам черняхівської культури.

Поселення віднесене до коломийщинської групи трипільських пам’яток Подніпров’я етапу ВII, що дозволяє датувати його початком IV тис. до н.е.Главная   Статьи о постройках   Статьи о триполье   Фото   Фотогалерея поселений   ВидеоОбновлен 11 ноя 2015. Создан 10 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru