Майданы

Трипільське поселення Куряче Поле

Можливо, що саме на цьому місці у 1899 році, під час археологічного з’їзду, проводив свої показові розкопки трипільських старожитностей В. Хвойка.Фотогалерея   Видео
Координаты 49°59'32.36"N, 30°57'58.35"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Пам’ятка знаходиться на південній околиці с.Юшки Кагарлицького району Київської області в уро­чи­щі Куряче Поле. Поселення розташоване на мисі, що утворений вигином р.Легліч і безіменним струм­ком. Мис підноситься над рівнем ріки на 6-8 м.

Трипільське поселення Куряче Поле
Планіграфія трипільського поселення Юшки (Куряче Поле) за даними магнітометричних досліджень В. Дудкіна.

Можливо, що саме на цьому місці у 1899 році, під час археологічного з’їзду, проводив свої показові розкопки трипільських старожитностей В. Хвойка.

У 1991 р. поселення було обстежене М. Відейком. Магнітометричними дослідженнями, проведеними В. Дудкіним, охоплено 1,44 га площі поселення. Доступною для зйомки виявилася лише частина по­се­лен­ня, оскільки інша зайнята сучасними будинками та городами. На поверхні помітні сліди не менш як 4-х трипільських споруд, зібрані фрагменти кераміки. В результаті магнітометричної зйомки ви­яв­ле­но близько 50 різних аномалій, із них не менше 8 можна пов'язати із залишками трипільських жител. Інші аномалії – сліди господарських ям і об’єктів більш пізнього часу або пов’язаних безпосередньо з гос­по­дар­сь­кою діяльністю жителів с.Юшки.

Поселення віднесене до коломийщинської групи трипільських пам’яток етапу ВII і датується по­чат­ком IV тис. до н.е.Главная   Статьи о постройках   Статьи о триполье   Фото   Фотогалерея поселений   ВидеоОбновлен 11 ноя 2015. Создан 10 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru