Майданы

Трипільське поселення Перегонівка

Поселення розташоване на північний схід від околиці с.Перегонівка на правому березі р.Ятрань, над балкою в урочищі Сирецьке.Фотогалерея   Видео
Координаты 48°33'40.23"N, 30°30'13.14"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Поселення розташоване на північний схід від околиці с.Перегонівка Ново-Архангельського району Кіровоградської області, на правому березі р.Ятрань, над балкою в урочищі Сирецьке.

Планіграфія трипільського поселення Перегонівка
Планіграфія трипільського поселення Перегонівка за даними дешифрування
аерофотознімка К. Шишкіним.

При дешифровці аерофотознімка К. Шишкін виділив залишки поселення на мису, утвореному р.Ят­рань та ярами. З напільної сторони дешифровано суцільний ряд будівель, який перекриває мис по всій його ширині. Два довгих ряди будівель з проміжком між ними прочитані також з південного боку, що дозволяє припустити наявність на певних ділянках до двох ліній укріплень. В центральній частині поселення помітні квартальні та вуличні структури. Квартальних утворень різних розмірів налічується близько 50. Деякі об’єкти виділяються зі сторони поля та річки за межами основного масиву забудови.

Археологічні розкопки на поселенні проводилися В. Круцом та С. Рижовим у 80-х роках ХХ ст. Дослідники опублікували деякі знахідки з розкопок і визначили культурну належність та хронологічну прив’язку поселення (Круц, Рижов, 1985).

Археологічними дослідженнями та розвідками встановлено наявнісь наземних споруд, від яких збе­рег­ли­ся рештки згорілих перекриттів (глиняна обмазка з відбитками дерев’яних плах). Знайдено та­кож значну кількість посуду, в тому числі з врізним та мальованим орнаментом.

В. Круц та С. Рижов встановили, що це поселення належить до володимирівської групи пам’яток ета­пу ВІІ. Воно може бути датоване кінцем V – початком IV тис. до н.е.Главная   Статьи о постройках   Статьи о триполье   Фото   Фотогалерея поселений   ВидеоОбновлен 12 ноя 2015. Создан 10 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru