Майданы

Трипільське поселення Бiлозiрка

Поселення знаходиться поблизу с.Бiлозiрка Вiнницької областi і займає мис, утворений р.Фоса та безiменним струмком.Фотогалерея   Видео
Координаты 49°18'29.58"N, 28°03'07.39"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Поселення знаходиться поблизу с.Бiлозiрка Вiнницької областi і займає мис, утворений р.Фоса та без­iмен­ним струмком.

Планіграфія трипільського поселення Білозірка
Планіграфія трипільського поселення Білозірка за даними археологічних та магнітометричних досліджень С. Гусєва. Рештки будівель: 1 – за даними магнітної зйомки; 2 – за даними археологічних досліджень.

На планi магнiтної зйомки зафiксовано близько 50 аномалiй рiзних розмiрiв (Гусєв, 1993, рис. 10). Ви­яв­ле­нi аномалiї, на думку С. Гусєва, належали наземним спорудам (там же, с. 116). Всього на по­се­лен­ні Білозірка дослідник виділив 4 «гнізда» жител – А, Б, В, Г, в яких площадки гуртувалися по 8-18 (Гусєв. 1995, с. 58).

За даними магнiтної зйомки поселення не мало чiткого плану забудови. Можна видiлити окремi ряди та групи з кiлькох споруд. В центральній частині селища виявлено ряд з 11-12 споруд, орієнтованих по довгій вісі до вершини мису. Вони перетинали його, лишаючи посередині прохід шириною 25-30 м. Далі, з напільного боку мало місце садибне або вільне планування. На краю мису, в пiвнiчнiй частинi селища, вісім споруд утворювали коло діаметром близько 40 м з вільною площею в центрі. Окрема аномалія зафіксована на краю мису, в 25-30 м від цих споруд.

С. Гусєв археологічно дослідив рештки одного з жител.

За матеріалами розкопок пам'ятку вiднесено до етапу Трипiлля ВI-ВII i вона може бути датована кінцем V – початком IV тис. до н.е.Главная   Статьи о постройках   Статьи о триполье   Фото   Фотогалерея поселений   ВидеоСоздан 09 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru