Майданы

Трипільське поселення Софія V

У південно-східній частині простежуються радіальні вулиці (до 7) з розташованими вздовж них будівлями.Фотогалерея   Видео
Координаты 47°55'58.52"N, 27°50'13.72"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Планіграфія пам’ятки інтерпретована В. Бікбаєвим за матеріалами К. Шишкіна та даними ар­хе­о­ло­гіч­ної розвідки. Опубліковано дві версії дешифрування (Бікбаєв, 2007, рис.3, 9 a-b, с. 15, 17).

Трипільське поселення Софія V
Планіграфія трипільского поселення Софія V за даними дешифрування В. Бікбаєвим аерофотознімків.

Поселення заповнює мис при злитті двох річок, при цьому вузький край мису вільний від забудови. Площа основної частини поселення близько 40 га. За його межами теж простежуються сліди об’єктів. По периметру поселення оточене ровом. На думку В. Бікбаєва, поглиблене вивчення аерофотознімка вказує на вірогідність існування потужної кільцевої оборонної системи з глинобитних будівель (так зва­ні «житлові стіни»). В цих укріпленнях залишено проходи. Планування – радіально-кільцеве, з еле­мен­та­ми квартальної забудови (Бікбаєв, 2007, с.15,17).

У південно-східній частині простежуються радіальні вулиці (до 7) з розташованими вздовж них бу­дів­ля­ми. У центральній частині об’єкти згруповані у два еліпси, вписані один в один. При цьому да­на структура зміщена на північно-західний край поселення. За межами основної частини поселення з пів­ден­но­го заходу дешифровано ще ряд об’єктів, однак даних щодо їх датування трипільським часом немає.

Трипільське поселення Софія V
Планіграфія трипільского поселення Софія V за даними дешифрування В. Бікбаєвим аерофотознімків.

На одному з варіантів дешифровки можна побачити сліди ще одного поселення на східному, лівому березі напроти даної пам’ятки (Бікбаєв, 2007, рис.3, 9 a).

Поселення віднесене В. Бікбаєвим до пост-петренського часу, тобто може бути датоване другою половиною IV тис. до н.е.Главная   Статьи о постройках   Статьи о триполье   Фото   Фотогалерея поселений   ВидеоСоздан 08 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru