Майданы

Трипільські поселення Столнічень

Найбільше поселення на території Молдови площею понад 100 га, для якого проведена реконструкція планіграфії.Фотогалерея   Видео
Координаты 48°01'03.42"N, 27°20'14.16"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Столнічень І.

Найбільше поселення на території Молдови площею понад 100 га, для якого проведена ре­кон­ст­рук­ція планіграфії.

Поселення обстежене з проведенням шурфування 1980 року В. Маркевичем, 1993 р. В. Бікбаєвим. Пла­ні­гра­фія пам’ятки інтерпретована В. Бікбаєвим за матеріалами К. Шишкіна та даними ар­хе­о­ло­гіч­них розвідок (Бікбаєв, 2007, рис.3, 11b).

Трипільські поселення Столнічень
Планіграфія трипільських поселень Столнічень І та Столнічень ІІ за даними дешифрування В. Бікбаєвим аерофотознімка.

Пам’ятка розташована на високому мису, утвореному вигином річки. Поселення овальне в плані, орієнтоване по довгій осі довжиною близько 1,1 км на північний схід. У південно-західній частині помітні сліди радіальної забудови з вулицями та кварталами. Ширина цієї складної структури сягає 220-250 м. Проміжком у 70-90 м від неї відділено два вписані один в один еліпси забудови у цент­раль­ній частині поселення. Діаметр внутрішнього еліпса близько 300 м, всередині теж читаються ок­ре­мі об’єкти.

Деяка кількість об’єктів дешифрована за межами основної забудови поселення, переважно у пів­ніч­но-західному та південно-західному напрямку. Крім того, на південний захід простежено сліди двох вулиць або доріг на віддаль до 300-350 м. З напольного боку великого поселення на ае­ро­фо­то­знім­ку фіксуються два кургани, розташовані приблизно у 200 м на схід від його кордонів.

Поселення Столнічень І датоване етапом СІ (середина – початок другої половини IV тис. до н.е).

Столнічень IІ.

На південний захід від основного поселення, на правому березі річки, дешифровано ще одне овальне у плані поселення діаметром по довгій осі близько 200 м. Воно складається з зовнішнього еліп­са забудови (16 споруд) та 5 будівель всередині. Дані стосовно його хронологічного спів­від­но­шен­ня з основною пам’яткою наразі відсутні.Главная   Статьи о постройках   Статьи о триполье   Фото   Фотогалерея поселений   ВидеоСоздан 08 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru