Майданы

Трипільське поселення Iванiвка

Поселення знаходиться біля села Iванiвка у Флорештському районі республіки Молдова.Фотогалерея   Видео
Координаты 47°54'19.35"N, 28°09'48.31"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Поселення знаходиться біля села Iванiвка у Флорештському районі республіки Молдова.

Трипільське поселення Iванiвка
Планіграфія трипільського поселення Іванівка за даними магнітометричних досліджень В. Дудкіна.

Магнітометричні дослідження на території поселення проведені В. Дудкіним на площі 7,2 га. Судячи з інтерпретації отриманих матеріалів, контур зйомки охоплює більшу частину поселення, однак тре­ти­на його центру та майже вся периферія виявилися за межами дослідженої площі. Загальна пло­ща поселення могла досягати, на нашу думку, 10-12 га. Усього виявлено близько 150 аномалій різ­них розмірів.

Зафіксовано частину периметру прямокутної в плані структури розмірами близько 250×300 м. Вона представлена серією прямокутних аномалій розмірами 8-15 м по ширині та 15-25 м по довжині. Ін­тер­вал між короткими сторонами будівель у ряду від 2-3 до 8-15 м у місцях проходів. Один з про­хо­дів фланковано ззовні трьома спорудами. Напроти цього місця всередині поселення йде майже суцільний ряд будівель, який скеровує рух паралельно периметру. При цьому той, хто йде по проходу, вздовж приблизно 60 м мусить йти правим боком (не захищеним щитом) до стін будинків. Складається вра­жен­ня, що планування забудови поселення, яке є досить нестандартним для Трипілля-Кукутень, було цілковито підпорядковане оборонній меті.

Всередині периметра аномалії утворюють подібні до вулиць та кварталів структури, частина яких розташована паралельно або під різними кутами до зовнішнього обводу поселення. Аномалії, в ос­нов­но­му, тих же розмірів, що й в описаній вище частині поселення. Однак серед них трапляються не тіль­ки прямокутні в плані, але й Г-подібні, а також цілі агломерації з об’єктів різних розмірів.

В цілому пам’ятка досить сильно пошкоджена глибокою оранкою. Між групами споруд є значні не­за­бу­до­ва­ні площі. Невелика кількість аномалій різних розмірів виявлена за межами захисного пе­ри­мет­ру центральної частини поселення. У південній частині поселення зафіксовано кілька пря­мо­кут­них у плані аномалій розмірами 5×5 або 6×6 м, які належать, мабуть, до слідів землянок доби ран­ньо­го середньовіччя.

Трипільське поселення Iванiвка віднесене до етапу Кукутенi В1, що відповідає етапу Трипілля ВII, i може бути датоване початком IV тис. до н.е.Главная   Статьи о постройках   Статьи о триполье   Фото   Фотогалерея поселений   ВидеоСоздан 07 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru