Майданы

Трипільське поселення Трифанешть

Поселення знаходиться у Флорештському районі республіки Молдова, на березі р.Кайнар, що є лівим притоком р.Реут.Фотогалерея   Видео
Координаты 47°56'12.60"N, 28°08'11.48"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Поселення Трифанешть знаходиться у Флорештському районі республіки Молдова, на березі р.Кай­нар, що є лівим притоком р.Реут.

Трипільське поселення Трифанешть
Планіграфія трипільського поселення Трифанешть за даними магнітометричних
досліджень В. Дудкіна.

Магнітометричні дослідження виконані В. Дудкіним на площі 7,2 га. Аномалії від археологічних об’єктів (загалом 51) виявлені на площі близько 3 га. Серед них по типах візуально можна виділити два хронологічні періоди забудови.

До першого періоду відносяться сліди будівель трипільської культури загальним числом не менше 12, які сконцентровані в північно-західній частині пам’ятки. Це сліди прямокутних у плані споруд ши­ри­ною 4-6 м і довжиною 10-17 м. Вони розташовані групами по дві-три споруди або поодинці, ут­во­рю­ю­чи прямокутну в плані структуру розмірами приблизно 60×80 м із залишками забудови в центрі. Одна споруда розмірами 5×15 м розташована за межами прямокутника. Поруч з аномаліями від три­піль­сь­ких жител виявлено близько 12 аномалій від господарських ям різних розмірів.

Аналіз плану дає підстави припустити, що магнітометричними дослідженнями охоплена лише час­ти­на поселення, яке могло складатися, принаймні, з двох прямокутних планувальних структур. До дру­го­го етапу забудови можуть бути віднесені 13 прямокутних у плані аномалій розмірами приблизно 5×5 м, які, можливо, є слідами від жител більш пізнього часу. З ними пов’язана частина розташованих по­руч аномалій від господарських ям. Другий період забудови території можна віднести до часу іс­ну­ван­ня пам’яток черняхівської культури.

Трипільська пам’ятка Трифанешть за підйомними археологічними матеріалами може бути віднесена до етапу Кукутенi А, що відповідає етапу ВI трипільської культури i датується приблизно серединою V тис. до н.е.Главная   Статьи о постройках   Статьи о триполье   Фото   Фотогалерея поселений   ВидеоСоздан 07 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru