Майданы

Трипільське поселення Бринзень III

Пам’ятка знаходиться поблизу с.Бринзень Єдинецького району республіки Молдова на вапняковому важкодоступному останці.Фотогалерея   Видео
Координаты 48°05'06.24"N, 27°09'28.25"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Пам’ятка знаходиться поблизу с.Бринзень Єдинецького району республіки Молдова на вапняковому важ­кодоступному останці. Загальна площа поселення 1,5 га. Пам’ятка повністю розкопана В. Мар­ке­ви­чем, що дозволило встановити її планіграфію (Маркевич, 1971, 1981).

Трипільське поселення Бринзень III

Всього було досліджено 37 жител. Початково забудова йшла по колу, житла розміщувалися гру­па­ми – від двох до семи. Зі сторони плато поселення було укріплене ровом та валом.

Житла в основному двоповерхові. Житлові кімнати з печами розміщувалися на першому поверсі. Тут також виявлено глиняні корита з вмонтованими зернотерками, глиняні лави. Знайдена значна кіль­кість посуду, в тому числі великі зерновики. Сполучення між поверхами забезпечувалось за до­по­мо­гою приставних драбин.

Трипільське поселення Бринзень III

Серед матеріалів розкопок особливо виділяється колекція столового посуду, виготовленого з від­му­ле­ної глини з поверхнею, вкритою ангобом. Розпис посуду виконано чорною та червоною фар­ба­ми. Характерні цілі сцени з антропоморфними та зооморфними зображеннями. Зустрічаються умовні зображення бичачих голів та інших сакральних символів.

Слід особливо виділити знахідки кістяних кинджалів, які, вірогідно, імітують металеві вироби. В жит­лах знайдено глиняні відтяжки до вертикальних ткацьких верстатів (пірамідальні, конічні, гру­шо­по­діб­ні). Характерні також глиняні орнаментовані прясельця (біконічні, конічні).

Трипільське поселення Бринзень III

Поселення віднесене до етапу СІІ і може бути датоване другою половиною IV тис. до н.е.Главная   Статьи о постройках   Статьи о триполье   Фото   Фотогалерея поселения   ВидеоОбновлен 05 ноя 2015. Создан 04 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru