Майданы

Трипільське поселення Трушешть

Приклад Трушешть І вказує на високу насиченість навіть досить невеликого за площею селища різноманітними культурними рештками.Фотогалерея   Видео
Координаты 47°46'22.83"N, 27°01'27.73"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Поселення Трушешть І розташовувалося на мису. Його планіграфія встановлена в результаті ар­хе­о­ло­гіч­них розкопок, якими було відкрито 93 наземних будинки, 50 господарчих споруд та 400 ям – разом близько 543 об’єктів (Florescu,1966).

Трипільське поселення Трушешть
Планіграфія поселення Трушешть за даними археологічних досліджень М. Петреску-Димбовіце та ін.

Поселення Трушешть І мало штучні укріплення. Територія мису захищалась ровом. Ширина рову у верх­ній частині складала від 2,5 до 4 м при глибині 1,5-2,0 м. Крайні будинки селища роз­та­шо­ву­ва­ли­ся на віддалі 15-22 м від рову.

В найширшій частині мису будинки розташовувались по колу, навколо площі. Коло будо розірване зі сторони рову. Далі, в глибині мису, житла стояли рядами, а у вузькій його частині – окремими гру­па­ми. У центральних будинках виявлено рештки вівтарів, які дослідники вважають родовими свя­ти­ли­ща­ми. За межами селища виявлено уламки керамічних гратчастих структурних деталей від гон­чар­них печей.

Приклад Трушешть І вказує на високу насиченість навіть досить невеликого за площею селища різ­но­ма­ніт­ни­ми культурними рештками.

Поселення, за матеріалами розкопок, віднесене до Кукутень А4 (третя ступінь середнього етапу три­піль­сь­кої культури (ВІ) за К. Черниш).

Ещё о трипольских городах и трипольцах:
О трипольцах
Трипольский музей
Трипільське поселення Тальянки
Трипільське поселення Небелівка
Трипільське поселення Чичиркозівка
Трипільське поселення Майданецьке
Трипільське поселення Доброводи
Трипільське поселення Глибочок
Трипільське поселення Веселий Кут
Трипільське поселення Косенівка
Трипільське поселення Розсохуватка
Трипільське поселення Козаровичі
Трипільські поселення в Тальному
Подземный трипольский город ВертебаГлавная   Статьи о постройках   Статьи о триполье   Фото   Фотогалерея поселений   ВидеоОбновлен 07 ноя 2015. Создан 04 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru