Майданы

Трипільське поселення Хебешешть

Археологічні дослідження дозволили не тільки встановити планіграфію поселення, але і реконструювати певні етапи його забудови.Фотогалерея   Видео
Координаты 47°09'08.69"N, 26°57'15.44"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Поселення Хебешешть І займало мис площею близько 1,5 га і було повністю розкопане румунськими археологіми в 50-і роки ХХ ст. (Dumitrescu V.; Dumitrescu H., Petrescu-Dimbovita, Gostar, 1954). Вони розкопали залишки 44 будівель, декількох господарчих споруд та значну кількість господарчих ям, до­слі­ди­ли рештки оборонних споруд (ровів). За межами поселення, на схилі, знайдено залишки гон­чар­них печей.

Трипільське поселення Хебешешть
План поселення Хебешешть за В. Думітреску.

Мис з напольного боку був захищений двома ровами. Археологічні дослідження дозволили не тільки встановити планіграфію поселення, але і реконструювати певні етапи його забудови. На думку ар­хе­о­ло­гів, під час заснування поселення було збудовано дві групи жител – в середній та у східній час­ти­ні мису. На кожній з ділянок житла середніх розмірів (площею 40-80 м2) розміщувалися по колу, в центрі якого стояв великий (136 та 150 м2) будинок. Пізніше було забудовано західну частину мису по­бли­зу оборонних ровів, де будинки розміщені хаотично. За результатами розкопок створено ре­кон­ст­рук­цію зовнішнього вигляду селища.

Реконструція трипільського посення Хебешешть
Реконструція трипільського посення Хебешешть.

Будинки прямокутні в плані, зведені з використанням дерева і глини. Судячи за залишками, частина з них мала два поверхи. Приміщення опалювали відкритими вогнищами. Під час розкопок виявлено знач­ну кількість розвалів посудин, прикрашених як ритим, так і мальованим орнаментом, ан­тро­по­морф­ну пластику і знаряддя праці.

Поселення, за матеріалами розкопок, віднесене до Кукутень А3 (друга ступінь середнього етапу трипільської культури за К. Черниш). Радіовуглецеве датування по вугіллю (GrN-1985) визначило вік поселення у 5340±80 років тому. Тобто воно є трохи пізнішим за кукутенський горизонт Тирпешть, що не суперечить суто археологічному датуванню.

Ещё о трипольских городах и трипольцах:
О трипольцах
Трипольский музей
Трипільське поселення Тальянки
Трипільське поселення Небелівка
Трипільське поселення Чичиркозівка
Трипільське поселення Майданецьке
Трипільське поселення Доброводи
Трипільське поселення Глибочок
Трипільське поселення Веселий Кут
Трипільське поселення Косенівка
Трипільське поселення Розсохуватка
Трипільське поселення Козаровичі
Трипільські поселення в Тальному
Подземный трипольский город ВертебаГлавная   Статьи о постройках   Статьи о триполье   Фото   Фотогалерея поселений   ВидеоОбновлен 07 ноя 2015. Создан 04 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru