Майданы

Трипільське поселення Зеленче

Перше в Західній Україні трипільське поселення відкрили у Теребовлянському районі на Тернопільщині.Фотогалерея   Видео
Координаты 49°16'24.82"N, 25°41'44.56"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Перше в Західній Україні трипільське поселення відкрили у Теребовлянському районі на Тер­но­піль­щи­ні. Розміри його — понад п’ять гектарів, а досі подібні знаходили тільки у Побужжі і Подніпров’ї.

"Нам вдалося виявити три житла, одне з яких дослідили майже повністю, — розповіла директор об­лас­ної комунальної інспекції охорони пам’яток історії та культури Марина Ягодинська. — Але роботу усклад­нює те, що тепер більшу частину трипільської пам’ятки займає село Зеленче. Це трипільське по­се­лен­ня уже увійшло у Державний реєстр нерухомих пам’яток України."

Наразі співробітники інспекції та дочірнього підприємства “Охоронна археологічна служба України “Подільська археологія” Інституту археології НАН України опрацьовують численні знахідки, які пе­ре­да­дуть у Національний заповідник “Замки Тернопілля”.

Археологічні знахідки в трипільському посенні Зеленче
Археологічні знахідки в трипільському посенні Зеленче.

"Серед усього іншого знайшли, наприклад, фігурки бичка і баранчика, — продовжує Марина Яго­дин­сь­ка. — Та унікальне те, що на пам’ятці зафіксоване масштабне ткацьке виробництво. Тобто це могло бути поселення ткачів. Подальші дослідження доведуть повністю або спростують цю гіпо­тезу."

До слова, трипільське поселення біля Зеленче відкрив ще у 1956 році археолог Ігор Свєшніков. Але досі ніхто не знав, що воно поселення-гігант.

"Я думаю, що такі поселення є і в Західній Україні. Просто вони ще не досліджені, — пояснює пані Яго­дин­сь­ка. — Тож потрібно і далі шукати."

Надавати наукову консультацію щодо методики дослідження таких поселень приїжджав археолог, кандидат історичних наук Едуард Овчинніков — дослідник трипільських протоміст. І він погоджується з тернопільськими колегами.

"Поселення біля Зеленче існувало на пізньому етапі Трипільської культури, — розповідає спів­ро­біт­ник “Подільської археології” Василь Ільчишин. — Тобто трипільці жили на цьому місці при­близ­но чо­ти­ри-п’ять тисяч років тому."

Трипільське посення Зеленче у Google

Цікаво, що після зникнення Трипільської культури на місці поселення жили вже люди епохи Брон­зо­во­го віку. А в Х-ХІІІ ст. там знаходилось давньоруське поселення та християнське кладовище, по­ві­дом­ляє управління з питань туризму у Тернопільскій області.

Ещё о трипольских городах и трипольцах:
О трипольцах
Трипольский музей
Трипільське поселення Тальянки
Трипільське поселення Небелівка
Трипільське поселення Чичиркозівка
Трипільське поселення Майданецьке
Трипільське поселення Доброводи
Трипільське поселення Глибочок
Трипільське поселення Веселий Кут
Трипільське поселення Косенівка
Трипільське поселення Розсохуватка
Трипільське поселення Козаровичі
Трипільські поселення в Тальному
Подземный трипольский город ВертебаГлавная   Статьи о постройках   Статьи о триполье   Фото   Фотогалерея поселения   ВидеоСоздан 04 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru