Майданы

Трипільське поселення Косенівка

На аерофотознімку дешифроване велике (площею до 120 га) овальне в плані поселення, по довгій осі орієнтоване з північного заходу на південний схід.Фотогалерея   Видео
Координаты 48°49'50.11"N, 30°24'58.73"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Поселення знаходиться поблизу с.Косенівка Уманського району Черкаської області. Залишки по­се­лен­ня знаходяться на захід від села, в урочищі Бабаночка, на мисоподібному виступі плато, об­ме­же­но­му з трьох сторін природними кордонами – балками та заболоченою заплавою р.Гаврилівки.

Пам’ятка археологічно досліджувалася Т. Мовшею в 1984-1988 роках. Є відомості про магнітну зйом­ку поселення, проведену Г. Загнієм, але майже всі матеріали її, на жаль, безнадійно втрачені.

Трипільське поселення Косенівка
План трипільского поселення Косенівка.

На аерофотознімку дешифроване велике (площею до 120 га) овальне в плані поселення, по довгій осі орієнтоване з північного заходу на південний схід. Помітні від 6 до 9 еліптичних структур, утво­ре­них суцільними рядами будівель. При цьому найбільша їх кількість виявлена зі сторони поля. Від­даль між рядами від 100-120 м на околиці до 70-60 м в центральній частині поселення. В центрі по­се­лен­ня будівлі згруповані у невеликий овал (діаметром приблизно 100-150 м), який обмежує цент­раль­ну площу. Магнітна зйомка та археологічні розкопки показали, що подекуди будинки стояли в рядах на відстані 5-6 м один від одного і по довгій осі були орієнтовані до центру поселення (Бузян, Якубенко, 1990, с. 58).

З південного сходу дешифрується в’їзд на поселення, який у вигляді вулиці шириною до 10 м пе­ре­ти­нає 6 еліптичних структур. Праворуч від нього, в 200 м помітні сліди ще однієї аналогічної ву­ли­ці, яка лише підходить до зовнішнього ряду будівель, перетинаючи хаотичну забудову. Сліди споруд, які не входять до суцільних рядів жител, найбільш помітні у північно-східній частині поселення. На те­ри­то­рії поселення є кілька курганних насипів, які читаються і на аерофотознімку.

Поселення Косенівка вiдноситься до косенівської групи етапу СIІ і може бути датоване другою половиною IV тис. до н.е.

Ещё о трипольских городах и трипольцах:
О трипольцах
Трипольский музей
Трипільське поселення Тальянки
Трипільське поселення Небелівка
Трипільське поселення Чичиркозівка
Трипільське поселення Майданецьке
Трипільське поселення Доброводи
Трипільське поселення Глибочок
Трипільське поселення Розсохуватка
Трипільське поселення Козаровичі
Трипільські поселення в Тальному
Подземный трипольский город ВертебаГлавная   Статьи о постройках   Статьи о триполье   Фото   Фотогалерея поселений   ВидеоСоздан 03 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru