Майданы

Трипільське поселення Чичиркозівка

Пам’ятка знаходиться на полях між селами Чичиркозівка та Юрківка Звенигородського району Черкаської області.Фотогалерея   Видео
Координаты 49°00'45.47"N, 31°07'15.15"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Пам’ятка знаходиться на полях між селами Чичиркозівка та Юрківка Звенигородського району Чер­кась­кої області.

Поселення було відкрите О. Долинським в 1904 р. під час розкопок курганів. Він зібрав багато ке­ра­мі­ки та інших артефактів, які передав в Київ. Колекція нині зберігається в Національному іс­то­рич­но­му музеї України (Долинский, 1904, с. 238). В 70-80-х рр. ХХ ст І. Гірник зібрав на цій території значну кількість кераміки, антропоморфної та зооморфної пластики, знарядь праці. Частина матеріалів роз­від­ки була опублікована (Гірник, Відейко, 1989; Балабина, Гирнык, 1988). В 1984 році В. Круцом на поселенні розкопане одне житло.

Трипільське поселення Чичиркозівка
План трипільского поселення Чичиркозівка.

Загальна площа поселення сягає 300 га. На аерофотознімку з північної сторони дешифруються два ряди будинків, простір між якими вільний від забудови. Зі східного боку просліджується в’їзд на по­се­лен­ня. Всередині помітні інші овальні, і можливо, вуличні структури. У південно-західній частині ви­ді­ле­но кілька кварталів. Мабуть, селище було в цілому овальне в плані, але впвнено цього не можна стверджувати, тому що його південно-західна частина сильно зруйнована оранкою (значне по­шкод­жен­ня будівельних решток відзначав ще О. Долинський 1904 року).

В колекції І. Гірника зібрано кілька сот фрагментів кухонного та столового посуду. Останній при­кра­ше­но монохромним розписом, типовим для етапу Трипілля СІ на цій території. Деякі посудини при­кра­ше­ні зображеннями рослин та тварин. Вражають реалістичні антропоморфні зображення, а також зо­о­морф­на пластика, в тому числі статуетки бичків з намальованими деталями упряжі.

Поселення відноситься до томашівської групи трипільської культури (етап СІ) і може бути датоване першою половиною IV тис. до н.е.

Ещё о трипольских городах и трипольцах:
О трипольцах
Трипольский музей
Трипільське поселення Тальянки
Трипільське поселення Небелівка
Трипільське поселення Майданецьке
Трипільське поселення Доброводи
Трипільське поселення Глибочок
Трипільське поселення Косенівка
Трипільське поселення Розсохуватка
Трипільське поселення Козаровичі
Трипільські поселення в Тальному
Подземный трипольский город ВертебаГлавная   Статьи о постройках   Статьи о триполье   Фото   Фотогалерея поселений   ВидеоСоздан 03 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru