Майданы

Трипільське поселення Козаровичі

Для спорудження давніх укріплень було обрано підвищену ділянку тераси, яка мала незначний ухил на південь та південний захід. Нині поселення знаходиться на березі Київського водосховища, на надзаплавній терасі р.Дніпро.Фотогалерея
Координаты 50°46'14.03"N, 30°22'20.18"E   G O W Я
Координаты майданов и других Мест Силы.

Пам’ятка знаходиться поблизу с.Козаровичі Вишгородського району Київської області. Тут виявлено залишки кількох поселень трипільської культури, в тому числі одного, укріпленого ровами. Розкопки проводив В. Круц в 1966-1967 рр. При вивченні оборонного рову було застосовано магнітометричну зйомку, що дозволило встановити його наявність та попередньо визначити перетин.

Трипольское поселение Козаровичи
Трипільське поселення Козаровичі. Схема.

Нині поселення знаходиться на березі Київського водосховища, на надзаплавній терасі р.Дніпро. Для спорудження давніх укріплень було обрано підвищену ділянку тераси, яка мала незначний ухил на південь та південний захід. Використовуючи особливості рельєфу, жителі поселення оточили центральну частину селища округлим у плані ровом. Діаметр укріплень 60 м. Із заходу та північного заходу зроблено ще один рів на відстані 4 м від першого. Було залишено два проходи шириною по 3 м – зі східної сторони та з заходу.

Ширина рову складала від 2,5 до 3 м, а глибина – 1,5-1,6 м, тобто приблизно на людський зріст. Рів викопано в лесі, під яким на глибині 1.5 м залягав пісок, що стало природним обмеженням для цієї спо­ру­ди. В перетині рів мав V-подібну форму. В районі проходів на плані з внутрішньої сторони укріп­лень помітні ями від стовпів. На заході яма одна, на сході – три, в 2-3 м від краю рову. Останні утво­рю­ють прямокутник (одна яма, напевне, знищена обривом) зі сторонами 4×2 м. Діаметр ям – 1-2 м. Мож­ли­во, це сліди від стовпів, які належали до надбрамних укріплень поселення. Жодних слідів па­лі­са­дів не виявлено.

Оскільки в заповненні рову було виявлено матеріали виключно софіївського типу, укріплення було від­не­се­не В. Круцом до етапу СІІ. За межами укріплень також було виявлено матеріали цього пе­рі­о­ду, в тому числі сліди заглиблених у землю жител, що дозволило автору досліджень ін­тер­пре­ту­ва­ти знайдене, як систему типу «дитинець-посад». «Посад» тягнеться уздовж берега Дніпра майже на 900 м. Можливо, площа поселення заселялася з перервами кілька разів, про що свідчить тимчасовий характер жител (напівземлянки).

Укріплене поселення Козаровичі віднесене до софіївського типу етапу СІІ Трипілля. Поселення може бути датоване кінцем IV – початком ІІІ тис. до н.е.

Ещё Козаровичах:
Стоунхендж под Киевом
Обсерватория в Козаровичах древнее Стоунхенджа

Ещё о трипольских городах и трипольцах:
О трипольцах
Трипольский музей
Трипільське поселення Тальянки
Трипільське поселення Небелівка
Трипільське поселення Майданецьке
Трипільське поселення Доброводи
Трипільське поселення Розсохуватка
Трипільські поселення в Тальному
Подземный трипольский город ВертебаГлавная   Статьи о постройках   Статьи о городах   Фото   Фотогалерея городов   ВидеоСоздан 27 сен 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Рейтинг@Mail.ru